Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Miami

Joi, 28 Martie 2019

Simona Halep a reusit sa se impuna in sferturile turneului WTA de la Miami in fata jucatoarei din China. Originara din China, Qiang Wang in varsta de 27 ani, situata pe locul 18 WTA, a fost invinsa de catre Halep in doua seturi, 6-4, 7-5, dupa un meci care a durat o ora si 39 […]
Post-ul Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Miami apare prima data in Stiri Oradea.
 Simona Halep a reusit sa se impuna in sferturile turneului WTA de la Miami in fata jucatoarei din China.
Originara din China, Qiang Wang in varsta de 27 ani, situata pe locul 18 WTA, a fost invinsa de catre Halep in doua seturi, 6-4, 7-5, dupa un meci care a durat o ora si 39 de minute.
In primul set, Simona Halep a castigat primul set cu scorul de 6-4, dupa o partida ce a durat 46 de minute.
In cel de al doilea set, romanca a avut o revenire spectaculoasa, pornind de la scorul 1-5, iar in final a castigat cu 7-5 si a castigat calificarea pentru semifinalele turneului.

Sursa:     Citeste mai departe »